Post Harvest Projesi Kapanış Konferansı "Kapanış Konferansı" Proje Yaygınlaştırma Semineri-Avusturya (7 Haziran 2019) Proje kapsamında “Gıda Atıklarının Değerlendirilmesi” konulu etkinlik gerçekleştirildi. Proje Yaygınlaştırma Semineri-İspanya (14 Mayıs 2019) 19th ICC Conference 6. Uluslararası Sürdürülebilir Hasat sonrası ve Gıda Teknolojileri Konferansı- INOPTEP 2019 Proje Yaygınlaştırma Semineri-Romanya (30 Mayıs 2019) 4. Yürütme Komitesi Toplantısı (14-16 Mayıs 2019) Murcia/İspanya Proje Kapsamında Gıda Atıklarının Değerlendirilmesi Konulu Eğitim İspanya'da Gerçekleştirildi Buluşma Adresi Avusturya Oldu Meyvelerin Pazarlama Olanakları Eğitim Materyali Lansmanı Yıldıray İstanbullu İspanya'nın "ALIMENTACIÓN" Dergisine Proje ile İlgili Açıklamalarda Bulundu Proje Kapsamında İncir Bahçe Günü Etkinliği Gerçekleştirildi 5. ISEKI Uluslararası Gıda Konferansı POSTHARVEST proje sunumu ISEKI Gıda Derneği tarafından hazırlanan gazetenin Temmuz 2018 sayısında POSTHARVEST projesi hakkında bilgilere yer verilmiştir “2. Uluslararası Yürütme Komitesi Toplantısı” Gerçekleştirildi “Kısa Dönem Ortak Personel Eğitimi” Gerçekleştirildi Açılış Toplantısı ve Konferansı (15-17 Ocak 2018) Açılış Konferansına Davet

Gıda ve Yem Kontrol Merkez Araştırma Enstitüsü koordinatörlüğünde hazırlanan ve Erasmus+ Programı kapsamında Avrupa Komisyonu tarafından desteklenen "Gıda Zincirindeki Hasat Sonrası Kayıpları Azaltmak İçin Yenilikçi Yaklaşımlar" projesinin açılış toplantısı ve açılış konferansı 15-17 Ocak 2018 tarihinde Bursa’da gerçekleştirildi. Toplantıda proje ortağı kurum temsilcileri tarafından kurumların tanıtımı ve projede gerçekleştirecekleri iş paketleriyle ilgili sunumlar gerçekleştirildi. Ayrıca tüm ortaklara projenin amacı, iş paketleri, zaman çizelgesi, proje çıktıları ve yaygınlaştırma faaliyetleri ile ilgili bilgiler verildi. Toplantının son gününde ilk 6 ayda gerçekleştirilmesi gereken faaliyetlerin planlaması yapıldı.
16 Ocak 2018 tarihinde Bursa Gıda ve Yem Kontrol Merkez Araştırma Enstitüsü’nde;  Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa Vali Yardımcısı Abidin Ünsal, Bursa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Özer Matlı, Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü(TAGEM) Daire Başkanı Ramazan Bülbül, ulusal ve uluslar arası proje ortaklarının temsilcileri, hedef gruplar, ilgili paydaşlar ve çeşitli basın kuruluşlarının katılımıyla Açılış Konferansı gerçekleştirildi. Açılış konuşmaları sonrası proje ortağı kurumların temsilcileri tarafından projenin amacı, hedefleri ve gerçekleştirilecek faaliyetlerle ilgili bilgilendirme sunumları yapıldı. Açılış Konferansı projenin daha geniş kitlelere duyurulmasına, proje yürütme sürecinde diğer kurum ve kuruluşlarla işbirliklerinin geliştirilmesine olanak sağlamıştır.