Post Harvest Projesi Kapanış Konferansı "Kapanış Konferansı" Proje Yaygınlaştırma Semineri-Avusturya (7 Haziran 2019) Proje kapsamında “Gıda Atıklarının Değerlendirilmesi” konulu etkinlik gerçekleştirildi. Proje Yaygınlaştırma Semineri-İspanya (14 Mayıs 2019) 19th ICC Conference 6. Uluslararası Sürdürülebilir Hasat sonrası ve Gıda Teknolojileri Konferansı- INOPTEP 2019 Proje Yaygınlaştırma Semineri-Romanya (30 Mayıs 2019) 4. Yürütme Komitesi Toplantısı (14-16 Mayıs 2019) Murcia/İspanya Proje Kapsamında Gıda Atıklarının Değerlendirilmesi Konulu Eğitim İspanya'da Gerçekleştirildi Buluşma Adresi Avusturya Oldu Meyvelerin Pazarlama Olanakları Eğitim Materyali Lansmanı Yıldıray İstanbullu İspanya'nın "ALIMENTACIÓN" Dergisine Proje ile İlgili Açıklamalarda Bulundu Proje Kapsamında İncir Bahçe Günü Etkinliği Gerçekleştirildi 5. ISEKI Uluslararası Gıda Konferansı POSTHARVEST proje sunumu ISEKI Gıda Derneği tarafından hazırlanan gazetenin Temmuz 2018 sayısında POSTHARVEST projesi hakkında bilgilere yer verilmiştir “2. Uluslararası Yürütme Komitesi Toplantısı” Gerçekleştirildi “Kısa Dönem Ortak Personel Eğitimi” Gerçekleştirildi Açılış Toplantısı ve Konferansı (15-17 Ocak 2018) Açılış Konferansına Davet

Proje kapsamında 10 Eylül 2019 tarihinde Gıda ve Yem Kontrol Merkez Araştırma Enstitüsü Ulusal Gıda Starter Kültür Gen Bankası Toplantı Salonu’nda  “Gıda Atıklarının Değerlendirilmesi”  konulu etkinlik düzenlenmiştir. Program Bursa Vali Yardımcısı Abidin Ünsal, Bursa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkan Vekili İbrahim Özhan, TARIM AŞ. Genel Müdürü Fetullah Bingül ve Enstitü Müdürü Yıldıray İstanbullu’nun açılış konuşmaları ile başlamıştır.

Açılış konuşmalarından sonra Yıldıray İstanbullu tarafından proje kapsamında hazırlanmış olan "Ülkelerin ihtiyaç Analizi Raporu Bilgilendirme Sunumu" yapılmış, bu sunumu takiben Bursa Ticaret Borsası Genel Sekreteri Fehmi Yıldız tarafından “Hasat Sonrası Kayıpların Ekonomik Analizi” konulu bir sunum gerçekleştirilmiştir. Ayrıca E- öğrenme platformu hakkında bilgilendirme yapılmıştır.
Daha sonra ise Uludağ Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Utku ÇOPUR “Meyve ve Sebzelere Uygulanan Ön İşlemler ve Meydana Gelen Kayıplar”, Gaziantep Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fahrettin GÖĞÜŞ “Gıda İşleme Atıklarının Değerlendirilmesi” ve Bursa Teknik Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Aşkın BİRGÜL  “Gıda Atıklarının Enerji Olarak Değerlendirilmesi” konulu sunumlarıyla panele katılım sağlamışlardır.  Program Tarım ve Orman Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü’nden AB Uzmanı Gökhan Kurtar’ın Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü ve Tarım ve Orman Bakanlığı işbirliği ile yürütülen “Gıdanı Koru Kampanyası”  hakkındaki bilgilendirme sunumu ile sonlandırılmıştır.